MASAŻ KLASYCZNY

Masaż klasyczny (leczniczy) należy do jednej z metod leczenia fizjoterapeutycznego. Doskonale sprawdza się w leczeniu chorób narządu ruchu, wszelkich urazach i przeciążeniach, jak również w chorobach neurologicznych. Masaż wykonywany jest z użyciem olejów lub maści, która umożliwia płynne wykonywanie ruchów na ciele pacjenta. Masaż klasyczny ma na celu poprawę elastyczności mięśni, krążenia krwi oraz limfy. Dzięki temu zabiegowi poprawi się również kondycja naszej skóry jak również nasze samopoczucie.

MASAŻ RELAKSACYJNY

Masaż relaksacyjny to świetny sposób na zregenerowanie się pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Szybki styl życia wpływa na nasze samopoczucie. Często czujemy się, przemęczeni, obolali i brakuje nam energii. W takim momencie dobrze wykonany masaż relaksacyjny zadziała odprężająco na nasz organizm oraz rozluźni napięte mięśnie. Ponadto masaż relaksacyjny ukoi Twoje zmysły oraz poprawi wygląd

MASAŻ MODELUJĄCY CIAŁO

Stosowanie balsamów oraz peelingów przeznaczonych do walki z cellulitem wzmocnione o mechaniczne działanie na tkankę ręką masażysty skutecznie go redukuje. Po takim masażu Twoja sylwetka nabierze kształtów, a skóra stanie się jędrna i elastyczna jak nigdy. Masaż odchudzający w połączeniu z odpowiednią dietą to znakomity sposób na modelowanie i wyszczuplanie sylwetki oraz pozbycie się cellulitu.

MASAŻ TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Masaż twarzy, szyi i dekoltu pomoże nam w walce ze zmarszczkami, utratą jędrności skóry i opuchniętymi powiekami. Systematycznie wykonywany masaż odejmie nam nawet kilka lat. Masaż ten jest prawdziwą ucztą dla zmysłów. Przekonaj się sama !

Masaż  Bańką  Chińską

Każda kobieta marzy o pięknej, jędrnej  skórze, która pozbawiona jest wszelkich niedoskonałości. W dążeniu do wymarzonej sylwetki stają nam na drodze różne czynniki, zaczynając od złego stylu życia, stosowania złej diety, a kończąc na zaburzeniach hormonalnych. Tu z pomocą w walce z niedoskonałościami w postaci cellulitu zjawia się chińska bańka. Masaż prowadzony za jej pomocą skutecznie wygładza i poprawia elastyczność skóry.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny wykonywany jest głównie w celu usprawnienia krążenia limfy. Do jego głównych zadań należy przeciwdziałanie lub likwidacja obrzęków zapalnego, chłonnego lub zastoinowego oraz usunięcie z organizmu produktów przemiany materii. Swoje miejsce znajduje również w profilaktyce oraz leczeniu cellulitu spowodowanego zaburzonym krążeniem limfy co dalej prowadzi do odkładania się wody w tkankach a w konsekwencji powstaniu cellulitu wodnego.

MASAŻE

Masaż klasyczny swój początek znajduje już w starożytności gdzie stosowany był jako masaż naturalny. Do jego wykonania stosowało się pocierania dłońmi o ciało „pacjenta” oraz namaszczania ciała olejami. Dziś w zależności od zastosowanej techniki masaż może mieć różny wpływ na organizm człowieka. Masażem na organizm możemy zadziałać w celu wyciszenia, relaksu, niwelowania napięć, pobudzająco, regenerująco, przeciwbólowo a nawet odchudzająco. Do zabiegu stosuje się specjalne oleje, które dzięki swoim właściwościom będą wspomagały działanie masażu.

Wystarczy zaledwie 15 minut masażu aby oderwać się od rzeczywistości i rozluźnić nadmiernie napięte mięśnie.

Kilkuminutowy masaż głowy w ciągu dnia doskonale wpływa na kondycję naszego mózgu, dzięki czemu znacząco poprawia kreatywne myślenie.

W czasie godzinnego masażu relaksacyjnego nasz organizm odpoczywa tak jak w czasie ośmiogodzinnego snu.

Systematycznie wykonywany masaż twarzy wygładza zmarszczki oraz odmładza nawet o kilka lat.

RYTUAŁY SPA

Każdy kto potrzebuje oderwać się od codzienności i poddać się głębokiemu relaksowi polecamy skorzystać z oferty rytuałów spa, które oprócz poprawy kondycji skóry, wpływają również na poprawę stanu psychicznego osoby poddającej się terapii. W czasie terapii wpływamy na trzy zmysły człowieka, dzięki czemu w jeden moment jest w stanie popaść w świat zdrowia i relaksu.

Rytuały Spa MK Clinique opracowane zostały dla wszystkich Państwa którzy poszukują odprężenia, relaksu oraz pozytywnej energii. Terapie wykonywane przez naszych terapeutów posiadają niezwykłe właściwości oraz aromaty. Rytuały wykonywane są na bazie kosmetyków najwyższej jakości, aby w jak najwyższym stopniu zadbać o Państwa zadowolenie.

Masaż  Eliksir  Młodości

Odmładzający masaż twarzy, szyi i dekoltu wykonywany produktami na bazie naturalnych składników perfekcyjnie odmładza zmęczoną twarz. Oferta skierowana jest głównie do osób po 40 roku życia, borykających się ze zmarszczkami oraz utratą elastyczności skóry. Również osoby młodsze mogą skorzystać z zabiegu w celu profilaktyki  i regeneracji skóry. Składniki zawarte w produktach użytych do masażu wykazują działanie przeciwstarzeniowe, napinające i wygładzające skórę. W czasie tego zabiegu skóra odzyska utracony blask i witalność.

Gold Massage

Odmładzający masaż ciała z wykorzystaniem produktów na bazie szlachetnego złota doskonale zadba o regenerację dojrzałej skóry. W czasie zabiegu ciało zostanie głęboko i na długo nawilżone, wzmocniona zostanie struktura skóry oraz zredukowane przebarwienia. Zawarte w balsamie witaminy i mikroelementy dodadzą witalności i blasku.

Owocowe Szaleństwo

Jest to doskonały zabieg rewitalizujący dla ciała. Owoce bogate w witaminy oraz inne organiczne związki odświeżają i odżywiają osłabioną skórę . Ciało po zabiegu będzie nawilżone, wzmocnione i odmłodzone. Jest to prawdziwa uczta dla ciała i zmysłów.

Czekoladowe  Ukojenie

Rytuał ten został stworzony dla wszystkich osób pragnących poprawić swój nastrój. Od dawna wiadomo o korzystnym aspekcie działania czekolady. Powoduje wytwarzanie endorfin w organizmie (tzw. hormonów szczęścia) oraz poprawia koloryt skóry. Osoby ze skórą suchą i skłonną do wiotczenia będą zachwycone efektami osiągniętymi po masażach.

Masaż  Gorącą Świecą

Masaż gorącą świecą to jeden ze sposobów na spędzenie czasu w chłodne wieczory. Mieszanka olejów i maseł bogatych w witaminy doskonale odżywią i nawilżą suchą skórę, która potrzebuje intensywnej pielęgnacji. Ciało w trakcie tego masażu zostanie dopieszczone pod każdym względem.

Elektroterapia

Zajmuje się leczeniem objawów ze strony układu ruchu oraz zaburzeń neurologicznych. W tym celu wykorzystuje różnego rodzaju prądy lecznicze: prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.

Elektroterapię stosuje się w celu uśmierzenia bólu oraz poprawie krążenia krwi i limfy, dzięki czemu między innymi przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków.. Zabiegi wchodzące w skład elektroterapii:

 • Galwanizacja
 • Jontoforeza
 • Prądy diadynamiczne
 • Prądy interferencyjne
 • Elektrostymulacja mięśni przez skórną stymulacja nerwów

Światłoterapia

W fototerapii wykorzystuje się naturalne źródła światła oraz źródła sztuczne, wśród których źródłem światła podczerwonego są lampy sollux, których promieniowanie penetruje na małą głębokość tkanek, powodując ich rozgrzanie, rozszerzenie naczyń krwionośnych i co za tym idzie wzmożenie ukrwienia i przemiany materii, zmniejszenie napięcia mięśni

Krioterapia czyli leczenie zimnem

Polega na przyłożeniu przy pomocy specjalnego aplikatora bardzo niskiej temperatury, która dostarczana jest do miejsca zmienionego chorobowo. Zabieg zamrażania i rozmrażania powtarza się w jednym cyklu kilkakrotnie. Doprowadza to do zamarzania zawartości komórek, pękania błon biologicznych i w konsekwencji destrukcji tkanki. Krioterapia miejscowa stosowana jest do leczenia:

 • zmian skórnych łagodnych i złośliwych (np. brodawki skórne, choroba Bowena)
 • zmian powstałych na błonach śluzowych (np. leukoplakia, pachydermia, kłykciny kończyste)
 • destrukcji zmian łagodnych i nowotworowych w obrębie jamy brzusznej, zwłaszcza wątroby (np. naczyniak)

Magnetoterapia

W magnetoterapii bodźcem jest pulsujące pole magnetyczne o niskiej częstotliwości. Oddziaływanie pola magnetycznego na poziomie komórkowym i tkankowym polega m.in. na pobudzaniu włókien nerwowych, aktywności enzymów, angiogenezy, a więc wzrostu naczyń włosowatych, a także na przywracaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Wskazania:

Choroby reumatyczne

Urazy

Choroby dróg oddechowych

Choroby dermatologiczne

Choroby systemu nerwowego

Choroby układu krążenia

Choroby ginekologiczne

Dolegliwości bólowe

Dolegliwości psychiczne (depresja, nerwice, nadpobudliwość)

Ultradźwięki

Ich wpływ leczniczy polega na działaniu przeciwbólowym, zmniejszaniu napięcia mięśni, rozszerzeniu naczyń krwionośnych, hamowaniu procesów zapalnych, przyspieszaniu wchłaniania tkankowego. Działają na autonomiczny układ nerwowy. Stosowane w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, zapaleń okołostawowych, nerwobólów oraz zespołów bólowych.

Laseroterapia

Zabieg ten polega na stymulowaniu chorobowo zmienionych tkanek promieniowaniem laserowym. Zabieg ten łagodzi ból, zwiększa utlenienie krwi oraz ma działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i immunostymulacyjne.

Kinesiology taping

Taping (inaczej plastrowanie, nalepianie plastra) – metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Plaster nie ogranicza ruchów, rozciąga się tylko na długość, jego ciężar i grubość zbliżone są do parametrów skóry, nie zawiera leków ani latexu, odporny na działanie wody, umożliwia przepływ powietrza.

Taping znajduje zastosowanie w fizjoterapii przeciwbólowej, ortopedycznej, sportowej, neurologicznej, pediatrycznej, pooperacyjnej, ginekologicznej, onkologicznej. Badania wykazały dużą poprawę stanu pacjenta przy dotkliwych bólach w dolnej partii pleców.

Kinezyterapia – ćwiczenia indywidualne z terapeutą

Kinezyterapia to leczenie z wykorzystaniem różnych form ruchu.
Główeym celem tej terapii jest:

 • przywrócenie bezbolesnych ruchów kręgosłupa i kończyn,
 • poprawa wydolności organizmu i wytrzymałości mięśni
 • kontrolowany spadek wagi ciała
 • kształtowanie prawidłowych nawyków ruchowych

Terapia manualna

Terapia manualna to ogólne określenie dla zestawu metod i technik zajmujących się diagnostyką i leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu (stawów, mięśni, powięzi, więzadeł). Ponieważ badanie i leczenie wykonywane jest rękoma terapeuty, ten sposób pracy określono mianem „terapii manualnej”.

Masaż  tkanek głębokich

Wykorzystuje techniki pracy nad powięzią. W efekcie tego masażu znoszone zostają dolegliwości bólowe, poprawia się sylwetka ciała oraz rozluźniają mięśnie. Masaż tkanek głębokich należy do najlepszych metod pracy z tkankami miękkimi.

Masaż Pneumatyczny BOA

Do tego masażu wykorzystywane są mankiety, które w trakcie zabiegu napełniane są powietrzem. Kształtem dopasowują sie do części ciała poddanej zabiegowi. Zabieg przeznaczony jest dla osób borykających się z obrzękami kończyn, bądź cellulitem wodnym. W czasie zabiegu nadmiar płynu zostaje usunięty z okolicy poddanej zabiegowi.

REHABILITACJA